Slaglåspistol
2014-01-23
222278
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1800-talets andra hälft, s.k. Aledalare, nr. 248, kolvplattor av björk, längd 18 cm
Slitage och korrosion