Skålfat silver
2013-12-20
222035
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKÅLFAT, silver/800, 1900-tal, rokokostil, Tyskland, S. Wetzlar, konturerad och profilerad kant, diameter ca 30 cm, vikt ca 670 g
Monogramgravyr, repor