Grönländsk harpun

Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HARPUN, Grönland, inuitarbete, trä och ben med metallspets, läderremmar, längd 204 cm
Proveniens, insamlad i mitten av 1900-talet av gruvdirektören på Ivigtût, Grönland

221325

2014-03-15