Vas silver
2013-12-16
221214
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, silver, 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, höjd 21,5 cm, vikt ca 240 g,
Graverad med monogram samt datum, mynningen med obetydlig buckla