Slaglåsgevär
2013-12-14
221148
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, 1700-tal, ändrat från flintlås, längd 145 cm
Slitage, rost, lagningar, laddstock saknas