Einar Forseth blandteknik
2013-12-17
220753
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Visby", Variant: Gyllene salen, Stadshuset, Stockholm, signerad och daterad Einar Forseth -22, blandteknik på smörpapper uppklistrad på kartong, 64x40 cm, oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador