Tema: Nils Nilsson Skum blandteknik
2014-02-06
220331
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKUM, Nils Nilsson (1872-1951): Renar på kalfjället, signerad och daterad N.N. Skum 1945, blandteknik, 26x33 cm
(Funnits i ägarens familj sedan 1940-talet )