Einar Forseth blandteknik
2013-12-17
219822
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Brovallsstrand", signerad och daterad Einar Forseth 1940 (?), blandteknik på papper uppfodrad på pannå, 41x54 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm
Skador