Einar Forseth blandteknik
2013-12-17
219690
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Ballerina, studie för Södra Latin", signerad och daterad Einar Forseth 1965, blandteknik, 53x37 cm
UTSTÄLLNING: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Veck, skador