Fickur 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
6 200 SEK
4 000 SEK
FICKUR, 18 k guld, 1800-tal, M.J Tobias, Liverpool, England, ankargång, emaljtavla, graverad bakboett, räfflad kantdekor, 15 jewels, diameter 49 mm, totalvikt 73 g, nyckel och etui medföljer
Tavla med emaljskada, boett med slitage, ej funktionstestad
219511
2013-12-05