Matskedar silver 1700-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
1 800 SEK
MATSKEDAR, 8 st., silver, bl a Christian Rothe, Karlskrona 1780, Jakob Lampa, Johan Stras, Eneroth, Fredrik Petersson Ström, Stockholm 1772, 1781, 1797, 1781, Olof Yttraeus, Uppsala 1786, några med fiolskaft, vikt ca 434 g
Skador, slitage, ägarinitialer
219488
2013-12-06