Tallrikar Qianlong (1736-95)
2013-12-05
219343
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1+1 st., BÄRTALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, 1 par med oktagon form samt imaridekor med motiv av antikviteter, bärtallrik samt två tallrikar med dekor i famille rose, diameter 16,5-24 cm
Lagningar