Dukar drällteknik
2013-12-03
218992
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DUKAR, 2 st., drällteknik, 1800-talets andra hälft, en märkt med monogram LS i rött broderi, en med monogram UH samt 3, ca 340 x 200 resp ca 415 x 210 cm
PROVENIENS: Degenäs herrgård, Värmland
Smärre slitage, fläckar och missfärgningar efter förvaring