Relieffer skuren ek
2013-12-15
218723
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RELIEFFER, 2 st, 1800-tal eller äldre, gotiska motiv med evangelister, skuren ek, 54x27 cm
PROVENIENS: Konstnären Julius Kronbergs hem i gåva av Lunds domkyrka efter utfört arbete
Skador och sprickor