Snapplåspistol
2014-01-23
217869
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SNAPPLÅSPISTOL, spansk, signerad Tornto (Pere Torrento, Ripoll, 1756-1816), pipa med oktagonalt kammarstycke, eldstålets framsida med smedstämpel i guld, helstock med graverade mässingsbeslag, längd 34 cm
trälagningar