Teset och fat i tenn
Klubbat för:
900 SEK
1 200 SEK
TESET, 4 dlr, tenn, Edvin Ollers, 1930-tal, märkt Gjutet tenn Ollers, bestående av: tesil med kopp, sockerskål, fat, gräddkanna, höjd 5-10 cm TALLRIK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1931/32, diameter 21 cm
Bucklor, slitage, repor
217745
2013-11-28