Handling undertecknad Emilie Högqvist
2013-12-16
217525
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
HÖGQVIST, Emilie (1812-1846), berömd svensk skådespelerska, även Oscar I:s älskarinna.
Egenhändigt undertecknad handling, rörande förmyndarfrågor, även undertecknad av A. G. Gyldenstolpe, daterad 30 april 1846,
Proveniens: Skottorps slott.