Skulptur i gas Bertil Vallien Kosta Boda
2013-11-23
217016
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKULPTUR, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda, gjuten, ljusblå glasmassa, i form av huvud, signerad 8BVAAT959001/360 KOSTA BODA ATELIER B.Vallien, stensockel, höjd 13, inklusive sockel 23 cm
Nagg på huvudets underdel där plexipinnen sitter