Kontorsstol Myggan Arne Jacobsen för Fritz Hansen
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
SKRIVBORDSSTOL på hjul, Arne Jacobsen, Fritz Hansen, modellnummer 310, förkromat underrede på hjul, sits i teak, märkt FH DENMARK, höjd 84 cm
HISTORIK: Modellen kallas även "Myggan"
Zustandsbeschreibung
Fanérskador, plastkåpa saknas under stolen, ersatt med läderskoning, slitage
216956
2013-11-22