Pokal i silver 1700-tal
2013-11-21
216637
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
POKAL, silver, Lemon, Uppsala 1770, svisselerad bladdekor, mynning med vågband i relief, fot med vridna knäckar, invändigt med spår av förgyllning, höjd 21 cm, vikt ca 440 g
Graverad ägarinskription