Gräddkanna i silver Emanuel Hultin
2013-11-21
216227
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Emanuel Hultin, Sala 1854, godronnerat liv, graverad bladdekor, höjd 12, vikt ca 160 g
Fotring skev och smärre bucklor, bristning undertill, invändigt med spår av förgyllning