Fat i form av löv Kina (Temakina)
2013-11-14
215351
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SERVERINGSFAT, 1 par, Kina, 1700-tal, lövformade, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, ca 20x15 cm
Sprickor, nagg, ett fat med lagningar