Djupa tallrikar Kina Qing dynastin (Temakina)
2013-11-14
215344
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 2+1 st, porslin, Kina, 1700-tal, djup modell, 2 med konturerad bräm, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård med fladdermöss resp fjärilar, diameter ca 23 cm
Nagg