Axel Nilsson oljemålning
2013-11-14
215307
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
NILSSON, Axel (1889-1981): Blommor i kruka, signerad Axel Nilsson, olja på pannå, 45,5x37,5 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 1997, katalognr 393