Duk och servietter
2013-11-13
215229
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DUK, SERVIETTER, udda, sekelskiftet 1900, damast, duken med motiv av svanar vid bvattendrag, ca 525 x 210 cm, servietterna med vattenväxter och fjärilar, ca 69 x 63 cm vardera
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland
Duken avkortad, fläckar, slitage, lagningar, missfärgning efter förvaring