Lampa Kina
2013-11-13
214992
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA/VAS, porslin, Kina, 1800-tal, Kangxi-stil, trumpetformad, dekor i underglasyrblått, total höjd ca 39 cm
Borrad för el, avslag vid mynning, nagg