Figurin silver
2013-11-13
214714
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FIGURIN, förgyllt sterlingsilver, emaljdekor, filigranarbete, dekor med turkoser, föreställande en örn, SúHai, Kina, 1960-tal, begränsad upplaga, nr 199/500, vikt ca 327 g, tillhörande stensockel samt originaletui