Bägare silver 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
2 000 SEK
BÄGARE, silver, 1700-talets andra hälft, Vadstena, svisselerad blom- och bladdekor, förgylld mynningskant, vågband i relief, spår av invändig förgyllning, otydlig mästarstämpel samt årsstämpel saknas, höjd 9 cm
214364
2013-11-09