Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

9 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, stämplad G. Lindberg (Georg L., spegelfabrikör i Stockholm 1791-1804/ca 1810), delvis träskuren dekor, förgylld, infattad gouache med antikiserande motiv, kvicksilverfolierade glas, 152x64 cm

Dekorkompletteringar

214012

2013-11-09