Burk med lock silver Norge
2013-11-09
213977
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TOBAKSBURK med lock, silver, Thorbjörn Lie-Jörgensen (1900-1961) för firma David Andersen, Norge, höjd inkl. knopp 13,5 cm, vikt ca 745 g
Botten med datum och årtalsgravyr, livet med graverat spegelmonogram, smärre nagg vid mynning, bucklor