Ring 18 k guld diamanter
2013-11-07
213934
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, svart emaljdekor, gammalslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 19,5 mm
Emaljslitage, enstaka stenar med smärre hack