Hiroshige träsnitt
2014-03-16
213396
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Shono, nr 46 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Hoeido, oban 24,5x37 cm, oramad
Proveniens: Jan Post
Småhål, skadade hörn, gulnad, ej originalstock