Hiroshige träsnitt
2014-03-16
213359
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Yaranosuke dining with spy Kudaya at Ichirike brothel, Edo, akt 7 ur Chushingura/ 47 ronin, signerad Hiroshige ga, utgivare Senichi 1836, oban 25x35,5 cm, oramad
Proveniens: Jan Post
Litet hål, fastsättare