Bägare silver 1700-tal
2013-11-05
213274
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, Henrik Nourin, Norrköping 1762, fot med dekor i relief, höjd 9,5 cm
Dekor vid mynningskant med slitage, bucklor, mynningskant ställvis med ojämna kanter