Hiroshige träsnitt
2014-03-16
213247
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Bannai, retainer of Movonao..., akt 3 ur Chushingura/ 47 ronin, signerad Hiroshige ga, utgivare Senichi 1836, oban 24,5x35,5 cm, oramad Proveniens: Jan Post
Lagade hörn, ngt miss´färgad övre marginal