Torii Kiyomasu II träsnitt
2014-03-16
212561
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TORII, Kiyomasu II (1706-63): Ståendekurtisan, signerad Torii Kiyonaga, akvarellerat träsnitt, 50x25 cm (bladstorlek 59x33 cm)
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö
Smärre skador, fläckar