Tallrikar Qianlong (1736-95)
2013-10-31
212515
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-tal, snarlik dekor i underglasyrblått med motiv av strödda blommor, diameter 23 cm
Nagg, en med tillverkningsdefekt, 2 med sprickor