Skrin silver Michelsen 1800-tal
2013-10-29
211913
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKRIN, sterlingsilver, Danmark, lock med infälld akvarell med jaktscen under glas, otydligt monogramsignerad EW, inredning av cederträ, Michelsen, Köpenhamn, år 1899, höjd ca 6,19x13 cm, totalvikt, inklusive inredning och glas, ca 1179 gram
Bucklor, botten med ristat personnummer, akvarell med fuktfläckar