Salongsbord 1800/1900-tal
2013-10-28
211788
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SALONGSBORD, 1800-talets slut, renässansstil, bemålat med bland annat meanderdekor och maskaroner, skiva med vapensköldar, på hjultrissor, höjd 77, 100x55 cm
Skador, lagningar och slitage