Vas Persien
2013-10-27
211705
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, sekelskifte 1900, Qajardynastien, Persien, dekor av man och fågel, höjd 29 cm
Skador: smärre tillverkningsdefekter, glasyr med krackeleringar