Ring 18 k guld diamanter
2013-10-23
210679
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, svart emaljdekor, gammalslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 19,5 mm
Emaljslitage, enstaka stenar med smärre hack