Victor Axelson oljemålning
2013-10-16
209516
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AXELSON, Victor (1883-1954): "Landskap-Vaison-la-Romaine", signerad och daterad V. Axelson -42 eller 49, olja på duk, 51x62 cm
UTSTÄLLD: Färg och Form 1993, utställningskatalog 779
Smärre ytrispor