Ljuskrona orscariansk
2013-10-15
209315
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LJUSKRONA, för 6 ljus, 1800-talets andra hälft, oscariansk, förgylld, höjd 80 cm
Saknar prismor, en stukad ljusarm