Skål Kina
2013-10-14
209169
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, bär märkning, polykrom dekor av Mille fiori, diameter 19 cm
Mindre nagglagning på brättet, glasyrslitage, smärre invändiga fornagg