Skedar och gafflar silver
2013-10-11
208463
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKEDAR, 13 st., GAFFLAR, 6 st., silver, tidigt 1800-tal, Sverige och Danmark, bl a Adolf Zethelius (1803-1839) Stockholm, gafflar snarlik modell, total vikt ca 1112 g
Slitage, repor