Bronskanon
2013-10-10
208073
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
KANON, 16-1700-tal, brons, kaliber 40 mm, längd 50 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat