Bronsföremål
2013-10-10
208039
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
DOLK, KLOCKA, SPÄNNE, PILSPETS, främre orienten, brons, förkristen tid
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat
Skador