Skålfat Qianlong
2013-10-08
208019
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger och guld, diameter 28 cm
Nagg och bränningsdefekt, sprickor.