Bronsyxa
2013-10-10
207662
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
YXA, brons, främre orienten, 2000-1000 f.Kr. med skafthål, längd 33,5 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat
Avslag