Terrin med lock och fat i porslin Kina
2013-10-06
207637
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TERRIN med LOCK och FAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), europeiserande dekor i blått och guld av blomsterknippen, fatets 32x26, terrinens höjd 19, diameter 15, 23x19 cm
Lockknopp med lagning, kantnagg